Chór parafialny św. Marcina

W naszej parafii cieszymy się pięknym śpiewem chóru parafialnego złożonego głównie z osób dorosłych, choć nie brakuje także uczniów szkół średnich i studentów. Chór towarzyszy nam w trakcie Uroczystości, niedzielnej Eucharystii, a także na naszym wieczorze uwielbienia raz w miesiącu w III piątek miesiąca. Dzięki zaangażowaniu chórzystów możemy wsłuchiwać się w piękny śpiew, a wręcz nim delektować, doceniając piękno ludzkiego głosu.

Chór powstał z inicjatywy ks. Marcina Maciążki w roku 2011 i był przez niego prowadzony cztery lata. W tym czasie chór występował ze swoim repertuarem w przeglądach chórów w Mszanie Dolnej i Ludźmierzu oraz na zaproszenie organizatorów "Szlaków Papieskich" w Pałacu Biskupów Krakowskich.

W tym okresie została wydana również amatorska płyta. Po przeniesieniu ks. Marcina, dzięki determinacji członków chóru nowym prowadzącym został Sylwester Fic, który współpracował z chórem półtora roku.

Obecnie w skład chóru wchodzi dwadzieścia osób, które raz w tygodniu uczestniczą w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Marcina Zborka.

Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do chóru! Próby odbywają się zazwyczaj w piątkowe wieczory przed zaplanowanym występem.