Święto św. Szczepana

Wtorek, 26 grudnia 2023

Dziś święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek niedzielny, zgodnie z tradycją, bez Mszy św. o godz. 17:00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJPII.

W niedzielę, 31 grudnia, przypada wspomnienie świętego Sylwestra I papieżai zakończenie roku kalendarzowego 2023 r. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz.17:00, podziękujemy Bogu, Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy w tym czasie. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga. Będziemy prosili o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią, nad naszą Ojczyzną i tymi, którzy się rozproszyli po całym świecie.

Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy” podczas nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku.

W przyszłą niedzielę, 31 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

Od 27. grudnia, rozpocznie się w parafii wizyta duszpasterska. Ufamy, że pozostawione kolędowe błogosławieństwo ochroni nasze domy, da także siłę na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej.

Plan wizyty duszpasterskiej:
  • 27 XII 2023 r. Środa
    „Kocie Miasto”: od nr 174D oraz Klikuszowa od nr 163 do sklepu;
  • 28 XII 2023 r. Czwartek
    Klikuszowa: od nr 141 do nr 104;
  • 29 XII 2023 r. Piątek
    Klikuszowa: od nr 103 do nr 63B;
  • 31 XII 2022 r. Sobota
    „Pińczów”: od nr 182.

• środa, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
  • czwartek, 28 grudnia - Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

Dobrego świętowania.