III Niedziela Adwentu ("Gaudete")

Niedziela, 17 grudnia 2023

Trzecia niedziela Adwentu wprowadza nas do drugiej części tego okresu, w którym zaczynamy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić?

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież, całe rodziny, jeszcze raz gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach o godz. 17:00. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych rodzin, które jeszcze w tym roku nie uczestniczyły w tej niezwykłej Mszy św. roratniej.

Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania. Dodatkowa spowiedź; pół godz. przed roratami (do soboty). Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek - od godz. 9:00.

W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. To wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy Wigilijną Wieczerzę. W Wigilię Msze św. w porządku niedzielnym. Mszy św. o godz.17:00 nie będzie.

Wigilijnej Wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie; by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24:00. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Prosimy o uroczystą oprawę Pasterki i Mszy św. Bożego Narodzenia. Pasterka w Morawczynie o godz.22:00.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Klikuszowej od nr 1. do 11. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli.