Ogłoszenia parafialne

20. Niedziela Zwykła

Niedziela, 20 sierpnia 2023

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W najbliższy wtorek, 22 sierpnia, radujemy się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak i uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego. 

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych. 

W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Po każdej Mszy św., odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Dożynki w Sanktuarium Ludźmierskim, odbędą się w pierwszą niedzielę września. Naszą parafię, w tym roku, będą reprezentowali mieszkańcy Klikuszowej. Już dziś dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego i delegację na te uroczystości. Bóg zapłać!

Słowenia zmaga się ze skutkami największej i najbardziej katastrofalnej powodzi w swojej historii. Kataklizmem dotknięte zostały dwie trzecie terytorium kraju. W odpowiedzi na dramatyczną sytuację Caritas Polska organizuje zbiórkę do puszek, za które Caritas Słowenia zakupi najpotrzebniejsze rzeczy dla powodzian. Dziś, na ten cel, zbiórka do puszek w naszej parafii. 

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Trutego od nr 43. do nr 47. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!