Ogłoszenia parafialne

18. Niedziela Zwykła

Niedziela, 6 sierpnia 2023

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.

W tym tygodniu, przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

W drugą niedzielę sierpnia, w kaplicy Matki Boskiej Leśnej Królowej Gorców,na Turbaczu, o godz. 11:00, odbędzie się Msza Święta Ludzi Gór.Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • dziś, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Święto to najpierw obchodzono na wschodzie, następnie decyzją papieża Kaliksta III rozszerzono na cały Kościół Powszechny. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. 
  • we wtorek, 8 sierpnia - święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - Dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia; 
  • w środę, 9 sierpnia w liturgii Kościoła wspominać będziemy Św. Teresę Benedyktę od Krzyża Edytę Stein - współpatronkę Europy. Św. Jan Paweł II dokonując jej kanonizacji w 1998 r. podkreślił, „że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych”. 
  • w czwartek, 10 sierpnia - świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Trutego od nr 30. do nr 36. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!