Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła

Niedziela, 30 lipca 2023

W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. 

W środę, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św., a o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a o godz.18:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Eucharystia. 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:15 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości - życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, wielki założyciel zakonu jezuitów;
  • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;
  • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół mieszkańcom Trutego od nr 19 do nr 29B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!