Ogłoszenia parafialne

7. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 21 maja 2023

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Dziś, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Czterdzieścioro siedmioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. Od poniedziałku dzieci rozpoczną swój Bały Tydzień a w sobotę udadzą się do Ludźmierza na pielgrzymkę, aby zawierzyć się Matce Bożej, na dalszą drogę życia. 

W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie Mamy, by żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. 

W przyszłą niedzielę, 28. maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu, nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.Trwamy także w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił Dary i Charyzmaty Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę odpust w Morawczynie ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msza odpustowa o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy! 

W tym tygodniu patronuje nam: 
  • W piątek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za sprzątanie i piękne przystrojenie naszej świątynirodzicom dzieci pierwszokomunijnym. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół mieszkańcom Lasku od nr 104A do nr 109. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!