Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 14 maja 2023

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Czterdzieścioro siedmioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. W sobotę od godz. 9:00, sakramentalna spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

Po I Komunii św. dzieci rozpoczną swój Bały Tydzień a w sobotę udadzą się do Ludźmierza na pielgrzymkę, aby zawierzyć się Matce Bożej, na dalszą drogę życia.

We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. 

W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. 

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje, za kraje głodujące i aby nikomu nie zabrakło chleba na naszym stole. O godz. 6:30; procesja błagalna a po niej Msza św. 

Nabożeństwa majowe w naszej świątyni; o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 


Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół rodzicom dzieci pierwszokomunijnym. Sprzątanie w ustalonym terminie.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!