Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 7 maja 2023

Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać Jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny i nas samych.

W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także kolejna rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. 

Za dwa tygodnie, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Czterdzieścioro siedmioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. Już dziś prośmy, aby godnie i z radością przyjęły Chrystusa do swoich serc.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Lasku; od nr 97. do 102C. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!