Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 30 kwietnia 2023

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w rodzinnym gronie.

W tym dniu także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. 

We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych Rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowe. 

W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie o dar jedności, wzajemnego szacunku i o pokój na świecie.

Na Mszy św. godz. 8:30 w Morawczynie uroczyste obchody Dnia Strażaka, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz.18:00 Msza św. 

W Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:15 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

W najbliższą niedzielę, 7 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

W sobotę, o godz. 10:00, próba dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu patronują nam: 
  • wtorek, 2 maja - Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
  • czwartek, 4 maja - Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
  • sobota, 6 maja - Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie Jezusa. 

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Lasku;od nr 89A. do 96B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!