Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 23 kwietnia 2023

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Dalej trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków. 

Dziś w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczyna Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest Ewangelia według św. Jana.

Jutro w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 

We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. 

W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach. 

W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

Przyszłą niedzielę - ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o PowołaniaKapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Lasku od nr 79. do 88. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!