Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 19 marca 2023

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona na poniedziałek.

W tym tygodniu, 25 marca, jeszcze jedna uroczystość – Zwiastowanie Pańskie. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę, 26 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Będzie je prowadził ks.Zbigniew Kryjomski, był wikariusz naszej parafii. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji będzie dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii.Dzieciom i młodzieży na lekcjach katechezyprogram przekażą katecheci.

Parafia rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości. Można je nabyć w zakrystii.

W najbliższy w piątek na drogę krzyżową zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po drodze krzyżowej będzie nabożeństwo przekazania Krzyża i spotkanie z rodzicami.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 28. do 41. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!