Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 26 lutego 2023

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej, Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. 

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych; o godz. 19:00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. 

W najbliższą środę; na Mszy św. o godz. 17:00, uroczyste poświęcenie modlitewników dla dzieci z klas trzecich, w ramach przygotowania do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:00 spowiedź przed pierwszym piątkiem. Msza św. o godz. 17:00, na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00,Msza św. 

W Morawczynie: Droga Krzyżowa o godz. 18:00, sakramentalna spowiedź i Eucharystia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec o godz. 16:15. Prowadzą Róże Różańcowe. 

W przyszłą niedzielę, składka na tacę, tradycyjnie przeznaczona jest na Centrum JPII w Krakowie. Wesprzyjmy to wielkie dzieło św. Jana Pawła II. 

Egzamin dla kandydatów do bierzmowania dla kandydatów z Lasku od godz. 18:15.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • sobota, 4 marca - Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi. 

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 225 do 233B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!