Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła

Niedziela, 29 stycznia 2023

Kolęda wraz z innymi symbolami Świąt Bożego Narodzenia, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość i refleksję, czyni nas lepszymi.Dziś w naszym kościele o godz. 14:00, konkurs kolęd. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

We czwartek, 2. lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu - zgodnie z żydowskim prawem - w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. 

Z inicjatywy papieża, św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Składka z tego dnia, przeznaczona jest właśnie na ten cel.

Msze św. w tym dniu: o godz. 7:30, 9:30 i o godz. 17:00. W Morawczynie Msza św. o godz. 8:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św. 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 16:15.Prowadzą Róże Różańcowe. 

W naszej parafii kończą się odwiedziny duszpasterskie - kolęda: 
  • 30 I Poniedziałek
    Klikuszowa „Stawy”, „Rynek” oraz domy koło i nad kościołem;
  • 31 I Wtorek
    Klikuszowa od nr 61 (P. Żółtek) do Zakopianki i cała „Szewczykówka”.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • Wtorek, 31 stycznia - św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 202B do 206A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!