Święto św. Szczepana

Poniedziek, 26 grudnia 2022

Dziś święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. W sobotę, 31 grudnia, przypada wspomnienie świętego Sylwestra I papieżai zakończenie roku kalendarzowego 2022r. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz.17:00, podziękujemy Bogu, Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy w tym czasie. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga. Będziemy prosili o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią, nad naszą Ojczyzną i tymi, którzy się rozproszyli po całym świecie.

Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy” podczas nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku.

W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

Od 27. grudnia, rozpocznie się w parafii wizyta duszpasterska. Ufamy, że pozostawione kolędowe błogosławieństwo ochroni nasze domy, da także siłę na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej.

Plan wizyty duszpasterskiej:
  • 27 XII 2022 - Wtorek
    Trute od nr 89 do sklepu (P. Trutych);
  • 28 XII 2022 - Środa
    Trute od nr 51 (P. Czaja) do nr 14 (P. Bryniarscy);
  • 29 XII 2022 - Czwartek
    Trute od nr 12 (P. Król) do stacji kolejowej;
  • 30 XII 2022 - Piątek
    Trute „Koczury” do torów kolejowych.

• wtorek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
  • środa, 28 grudnia - Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela;

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!