Ogłoszenia parafialne

Narodzenie Pańskie

Niedziela, 25 grudnia 2022

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem.

Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia - do święta Chrztu Pańskiego.

Jutro, w poniedziałek, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto św. Szczepana. W ten drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian! 

We wtorek, 27. grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. 

Od 27. grudnia, rozpocznie się w parafii wizyta duszpasterska. Ufamy, że pozostawione kolędowe błogosławieństwo ochroni nasze domy, da także siłę na drogę chrześcijańskiego życia. Plan kolędy będzie podany jutro i będzie dostępny na stronie internetowej.

Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości i całej Polonii, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn; pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności. 

Szczęść Boże!