Ogłoszenia parafialne

31. Niedziela Zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Niedziela, 30 października 2022

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Także ta, parafialna świątynia, jest znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie, jako Kościół - żywą świątynią Boga.Modlimy się także za wszystkich fundatorów tej świątyni, tych żywych i tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste: „Ciebie Boga wysławiamy”. Składka z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Parafie wspierają wyznaczone budujące się kościoły.

We wtorek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. O godz. 13:30, nieszpory, a po nich procesja na cmentarz; Msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwa za wszystkich zmarłych; do 5. Stacji. Mszy św. o godz.17:00 nie będzie. Tradycyjnie o godz. 19:00, młodzież zgromadzi się na cmentarzu na modlitwie różańcowej za zmarłych.

W środę, 2. listopada - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6:30, 7:00, 8:00 i o godz.17:00. A w czasie modlitwy wiernych modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 18:00. Do 8. listopada, w kościele parafialnym, Msza św. wieczorna będzie połączona z wypominkami i koronką do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy o odpustach, które możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Spowiedź dla nich od godz. 16:30, a później 

Msza św. W pierwszy piątek, spowiedź od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Eucharystia.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec w intencji zmarłych o godz. 16:15 . Prowadzą Róże Różańcowe.

Zbliża się odpust w naszej parafii ku czci św. Marcina. W tym roku przypada w piątek, 11. listopada. Przygotowanie kościoła na tę uroczystość, powierzamy mieszkańcom Lasku,drugiej części. Na ten dzień udzielona jest dyspensa od pokarmów mięsnych.


W tym tygodniu patronuje nam:
  • W piątek, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.


Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 118 do 127.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!