27. Niedziela zwykła

Niedziela, 2 października 2022

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwają nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej o godzinie 17:00 i październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy iż: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.
Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16:30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Dziś czcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 11:30 główne uroczystości. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Dziękujemy mieszkańcom Lasku, którzy nas prezentują podczas dożynek i za dary dożynkowe. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycji poprzednich pokoleń.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.17:00. Różaniec i Eucharystia. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a o godz.17:00 Różaniec i Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną; w piątek od godz. 9:00.

Dziś po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane przez młodzież z naszej parafii idekanatu. Dziękujemy za wsparcie.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:30. Prowadzi ks. Tadeusz. Serdecznie zapraszamy.

• we wtorek 4 X - św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • w środę 5 X - św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • w piątek 7 X - Najświętsza Maryja Panna Różańcowa - patronka wspólnot Żywego Różańca.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 84 do 93.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!