Niedziela, 18 września 2022

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Za dwa tygodnie, uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 11:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy o pokój, zdrowie, błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W tym roku, wieniec dożynkowy prezentują mieszkańcy Lasku.

W środę, na Mszy Świętej o godz. 18:00, pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Obecność obowiązkowa.

Wostatnich dniach nasza Parafia otrzymała przelew na konto, od Polonii Ameryki Północnej z Chicago; ofiarę w kwocie 15 tys. USD na dalsze prace przy ogrodzeniu cmentarza parafialnego. Zatem również dzięki Polonii, parafialny cmentarz, stanie się miejscem bardziej godnym pamięci wszystkich, którzy tam spoczywają. Na ręce Pana Jana Żółtka składamy serdeczne podziękowanie w imieniu wszystkich Parafian, za to wielkie wsparcie. Bóg zapłać!

Dziś tzw. „kopertówka” na dalsze prace na cmentarzu parafialnym. O rozliczenie prosimy Sołtysów z naszej parafii. Z góry dziękujemy. Bóg zapłać!

• wtorek, 20 września - Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
  • środa, 21 września - Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
  • piątek, 23 września - Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 65A do 76 .

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!