Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

Niedziela, 4 września 2022

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. 

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18:00.

W najbliższy czwartek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. 

Zachęcamy też do odważnego rozglądania się,by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii. Pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej, w najbliższy piątek o godz. 19:00.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 7 IX – św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach;
  • 9 IX – bł. Aniela Salawa (1881-1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 46 do 56.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!