Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela Zwykła

Niedziela, 28 sierpnia 2022

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

W czwartek, 1. września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnymo godz. 8:00, a w Morawczynie o godz. 9:10. Serdecznie zapraszamy.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz. 18:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:00 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Ludźmierzu odbędą się Dożynki Podhalańskie, które są najstarszą i największą taką uroczystością w regionie. W tym roku naszą parafię będą prezentowali mieszkańcy Lasku.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • poniedziałek, 29 września - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • sobota, 3 września –patronuje św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 33 do 44.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!.