Ogłoszenia parafialne

21. Niedziela Zwykła

Niedziela, 21 sierpnia 2022

Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca. 

W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Przed Mszą św. o godz. 18:00, nabożeństwo do Matki Bożej.

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. 

Związek Podhalan oddział przy naszej Parafii; zaprasza na piknik na zakończenie wakacji, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 VIII, na boisku sportowym w Lasku.Start o godz. 14:00. Zapraszanie jest kierowane do wszystkich dzieci ze swoimi rodzinami.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • środa, 24 sierpnia - Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
  • sobota, 28 sierpnia - Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 21B do 32A.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!.