Niedziela, 14 sierpnia 2022

• Wtorek: Wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
  • Środa: Święto św. Jacka, kapłana, - patrona archidiecezji krakowskiej
  • Sobota: Wspomnienie św. Bernarda, opata

W naszej wspólnocie parafialnej:
  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP - jest to święto obowiązkowe - porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kwiatów i ziół.
    Jest to także dzień głównego odpustu w sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu.
    Uroczystości rozpoczną się już dziś wieczorem, o północy Msza św. zwana tradycyjnie Pasterką Maryjną, a jutro o godz. 11.30 Suma odpustowa.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej i Msza św.
  • Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom Klikuszowej od nr 12 do 21B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

Ogłoszenie lokalne:
  • Za tydzień w niedzielę - 21 sierpnia - w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Procesji Różańcowych w naszej Ojczyźnie - ulicami miast - organizowana jest dekanalna procesja różańcowa z kościoła NSPJ w Nowym Targu na Rynek miasta.
    Procesja dziękczynno-błagalna w intencji pokoju rozpocznie się o godz. 15.00 pod krzyżem misyjnym kościoła NSPJ, a zakończy ok. godz. 16.00 na Rynku miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o mobilizację i obecność. Organizatorzy dziękują za zrozumienie tej poważnej sprawy.