Ogłoszenia parafialne

18. Niedziela Zwykła

Niedziela, 31 lipca 2022

Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie. 

Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. 

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz. 18:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św. 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:15 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości - życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. 

Sierpień to miesiąc trzeźwości i licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
  • czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół; dalej mieszkańcom Obidowej: od nr 79 do końca. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00. 


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!