Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 lipca 2022

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

W środę, 20 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00.
W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa.

Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. 

W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii. 

W przyszłą niedzielę poświęcenie wozu bojowego OSP Trute. Msza św. polowa o godz. 13:30. Serdecznie zapraszamy.

Ponawiamy zaproszenie do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy. Odbędzie się ona w tradycyjnym terminie 23 - 31 lipca. Trwają ostatnie zapisy w kancelarii parafialnej NSPJ w Nowym Targu.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej. 


Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół; dalej mieszkańcom Obidowej: od nr 58 do 68. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00. 


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!