Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła

Niedziela, 26 czerwca 2022

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem, Msza św. i zakończenie nabożeństw czerwcowych; o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:30, a godz.18:00 Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:15 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
  • środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.
Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół; dalej mieszkańcom Obidowej: od nr 33 do 40. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!