Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła

Niedziela, 19 czerwca 2022

Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

Jutro, w poniedziałek, 20. czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem, doświadczali niezbędnej pomocy, życzliwości wśród innych narodów i o pokój na Ukrainie.

W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłym, wieczną nagrodę nieba.

W piątek, 24. czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą: W Morawczynie o godz. 8:00, a w Klikuszowej o godz. 9:15. Będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. W czwartek, do godz. 17:00, spowiedź sakramentalna na zakończenie roku szkolnego.

W czwartek, 25. czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca. Są to także imieniny Ks. Jana Mikołajczyka. Już dziś życzymy Solenizantowi; zdrowia, bł. Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże!

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Do czwartku włącznie; jest połączone z procesją eucharystycznąoktawy Bożego Ciała. Ponawiamy zaproszenie do licznego udziału.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół; dalej mieszkańcom Obidowej: od nr 25A do 32A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.
W tym miejscu, jeszcze raz dziękujemy wszystkim za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać!


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!