Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 22 maja 2022

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18:00, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18:00. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. Zapraszamy do licznego udziału.

W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po nabożeństwie majowym o godz. 16:30.

Za tydzień, 29 czerwca, na Mszy św. o godz. 11:30, będziemy obchodzić Złoty Jubileusz Kapłaństwa, ks. kan. Jana Mikołajczyka. Każda miejscowość, na swój sposób, niech włączy się w obchody tego pięknego jubileuszu. Zapraszamy do licznego udziału.

Msza św. Pod Wielką Krokwią, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, na pamiątkę 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem i Ludźmierzu; w poniedziałek, 7 VI br. o godz. 1800. Do udziału zaproszone są dzieci pierwszokomunijne i wszyscy chętni. Bilety rozprowadzamy w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Dziękujemy mieszkańcom Trutego za sprzątania kościoła. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół mieszkańcom Trutego od nr 79 do 90. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!