Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocy

Niedziela, 15 maja 2022

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Dziś, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Sześćdziesięcioro dwoje dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. Od poniedziałku dzieci rozpoczną swój Bały Tydzień a w sobotę udadzą się do Ludźmierza na pielgrzymkę, aby zawierzyć się Matce Bożej, na dalszą drogę życia.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. 

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. 

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje, za kraje głodujące i aby nikomu nie zabrakło chleba na naszym stole. O godz. 6:30; procesja błagalna a po niej Msza św. 

Nabożeństwa majowe w naszej świątyni; codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. 

W przyszłą niedzielę odpust w Morawczynie ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msza odpustowa o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy!

Za dwa tygodnie, 29 czerwca, na Mszy św. o godz. 11:30, będziemy obchodzić Złoty Jubileusz Kapłaństwa, ks. kan. Jana Mikołajczyka. Każda miejscowość, na swój sposób,niech włączy się w obchody tego jubileuszu. 

W tym tygodniu patronuje nam:
  • poniedziałek, 16 maja - Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za przygotowanie kościoła i jego obejścia na dzisiejszą uroczystość. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół mieszkańcom Trutego od nr 73 do 78B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!