Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 8 maja 2022

Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. 

W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. 

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Sześćdziesięcioro dwoje dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz.16:00.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Dziękujemy Związkowi Podhalan, za pokrycie kosztów i renowację feretronu z naszej świątyni. Bóg zapłać!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.


Podziękowanie za sprzątanie kościoła mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół i jego obejście, rodzicom dzieci pierwszokomunijnym. 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!