Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziek, 18 kwietnia 2022

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz.17:00, której zgodnie z tradycją nie będzie. Ofiara na tacę przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. W tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej uroczyste rozpoczęcie działalności nowo powstałego Związku Podhalan. Uroczysta Msza św. o godz. 14:00.

W najbliższą środę w oktawie Wielkanocy J.E. ks. bp Janusz Mastalski, na Mszy św. o godz. 18:00, udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie kościoła do tej uroczystości we wtorek od godz. 15:00.

Jeszcze raz kierujemy słowa wdzięcznoścido wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, dekoracji w naszej świątyni i utrzymanie jej w czystości.Dziękujemy OSP za uświetnienie w Misterium Paschalnego poprzez udział w bogatej liturgii: aStrażakom z Trutego za wymycie kostki parkingowej.Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Bóg Zapłać!

Jako ludzie wierzący, dalej składamy sobieżyczenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas, przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom w kraju, rozproszonym po świecie, gościom, życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata.

Dobrego świętowania. Szczęść Boże!