Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela Zwykła

Niedziela, 12 września 2021

Dzisiaj, 12 września uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.Głównym wydarzeniem uroczystości będzie msza beatyfikacyjna, która rozpocznie się o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Już dziś prośmy Ich o wsparcie i pomoc na drogach naszego życia.

W Kościele w Polsce trwa Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia - znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

W sobotę, po Mszy Świętej o godz. 1800, pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
  • w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
  • w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
  • w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 192B do 198.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!