Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela zwykła

Niedziela, 8 sierpnia 2021

Dzisiaj, 8 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Natomiast w przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji sięgającej V wieku. 

W Polsce ta uroczystość obchodzona jest, jako święto Matki Bożej Zielnej. W przyszłą niedzielę; do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów, ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia, tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Porządek Mszy św. niedzielny. W Ludźmierzu główny odpust parafialny.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków,podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę. Od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski, wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziś gorąco prosimy o ustanie pandemii koronawirusa i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Dziękujemy także za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną. 

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Maryi wniebowziętej polecamy też jubilatów i solenizantów całego tygodnia. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • 9 sierpnia - św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
  • 10 sierpnia - św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
  • 11 sierpnia - św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
  • 14 sierpnia - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.
Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 163A do 170.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00. 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!