Aktualności

46. pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Sobota, 1 września 2018
Dzień 1 września kojarzy się zazwyczaj z pierwszym dzwonkiem i początkiem roku szkolnego jednak w tym roku spędziliśmy go nieco inaczej z racji tego, że przypadł w sobotę.
Młodzież z naszej parafii: ministranci, schola parafialna, grupa apostolska wzięła udział w 46 pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, nazwaną mianem "rekodziękczynienia" za kończący się czas wakacji oraz będącą dobrą inauguracją roku szkolnego, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył metropolita krakowski Abp Marek Jędraszewski. W homilii podkreślił, iż wszyscy zostaliśmy powołani przez Chrystusa do członkostwa w Kościele. Ważną rzeczą jest to, by każdy odnajdywał się w Nim w takiej roli do jakiej go Bóg powołał. Po Mszy Świętej i krótkiej modlitwie w kalwaryjskim sanktuarium powróciliśmy do naszej parafii, aby nieść radość Chrystusa wszystkim.