4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 10 marca 2024

Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

Bóg, jak usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

W przyszłą niedzielę, 17 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Będzie je prowadził ks. Wiesław Grzechynia, dyrektor Domu Księży Emerytów, w Makowie Podhalańskim. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji będzie dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii.Dzieciom i młodzieży na lekcjach katechezy program przekażą katecheci.

W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś, jeszcze raz, chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika.

Po raz kolejny przypominamy, że w każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W Morawczynie: Droga Krzyżowa o godz. 16:30 a po niej Eucharystia. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych parafian, którzy w tych nabożeństwach jeszcze nie uczestniczyli.

Parafia rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości na rzecz potrzebujących. Można je nabyć w zakrystii.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 118 do 127.