Niedziela, 28 stycznia 2024

Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. (przez trzy niedziele), będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17:00. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą mieszkańcy Morawczyny i Trutego. O godz.15:00 Koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:15 różaniec za zmarłych, prowadzą Róże Różańcowe i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17:00. Dziś ze względu na konkurs kolęd adoracja do godz. 13:30.

Kolęda wraz z innymi symbolami Świąt Bożego Narodzenia, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość i refleksję, czyni nas lepszymi. Dziś w naszym kościele o godz. 14:00; konkurs kolęd. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 2. lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu - zgodnie z żydowskim prawem - w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy papieża, św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Składka z tego dnia, przeznaczona jest właśnie na ten cel.
Msze św. w tym dniu: o godz. 7:30, 9:30 i o godz. 17:00. W Morawczynie Msza św. o godz. 18:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 10:30. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 16:15.Prowadzą Róże Różańcowe.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda:
  • 30 I 2024 r. Wtorek od godz. 9:00
    Trute od nr 90. (P. Ścisłowicz) do sklepu (P. Trutych).

• W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni... Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Klikuszowej od nr 65A. do 76. Sprzątanie w sobotę od godz. 10:00, po rozebraniu dekoracji świątecznej.

Dobrej niedzieli i tygodnia.