Niedziela, 21 stycznia 2024

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Nie znać Pisma Świętego to nie znać Chrystusa, tak ważne przesłanie zostawił światu św. Hieronim. To „drzwi” przez, które należy wejść aby lepiej poznać Boga.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

W czwartek, święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy F mcccaryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

W przyszłą niedzielę o godz. 1400; konkurs kolęd w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda:
  • 22I 2024 r. Poniedziałek od godz.15:00
    Lasek od nr 86A (P. Szewczyk) do szkoły
  • 23 I 2024 r Wtorek od godz. 9:00
    Lasek od nr 127 (P. Gał) do nr 161 (P. Kaczmarczyk)
  • 24 I 2024 r. Środa od godz.14:30
    Od szkoły do nr 43A (P. Skotniccy)
  • 25 I 2024 r. Czwartek od godz. 10:30
    Lasek od nr 41. (P. Król) do końca Lasku
  • 26 I 2024 r. Piątek od godz. 9:00
    Trute od nr 35. (P. Bryniarscy) do nr 14. (P. Bryniarscy)
  • 30 I 2024 r. Wtorek od godz. 9:00
    Trute od nr 90. (P. Ścisłowicz) do sklepu (P. Trutych)

• 24 stycznia - św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy;
  • 26 stycznia - św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Klikuszowej od nr 57. do 64. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Dobrej niedzieli i tygodnia.