Niedziela, 14 stycznia 2024

Od 18. do 25. stycznia przebiegać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na nabożeństwach ekumenicznych. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

Nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Dziś, 14. stycznia, młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza na jasełka, które będą wystawiane w salce katechetycznej o godz. 15:30.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:30 i po Eucharystii, koncert noworoczny Orkiestry Dętej z Gronkowa. Już dziś serdecznie zapraszamy.

28. stycznia, w kościele jest planowany konkurs dla dzieci i młodzieży w kategoriach: soliści, duety i zespoły. Zapisy u katechetów lub w zakrystii; do 21. stycznia.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Przeżyjmy je w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:
  • 15 I 2024 r. Poniedziałek od godz.14:30
    Trute: „Koczury” do torów kolejowych
  • 16 I 2024 r. Wtorek od godz. 9:00
    Od końca Obidowej do nr 46A
  • 17 I 2024 r. Środa od godz.14:30
    Trute:od nr 12. do stacji kolejowej w Lasku
  • 19 I 2024 r. Piątek od godz. 9:00
    Obidowa:od nr 44. do nr 23
  • 20 I 2024 r. Sobota od godz. 9:00
    Obidowa: domy na „Grapie” oraz domy od nr 22B do nr 1

• W środę, 17 stycznia - św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
  • W piątek, 19 stycznia -św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Klikuszowej od nr 46. do 56. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Dobrej niedzieli i tygodnia.